Masáže

 

„Uvolnění těla i duše „

( Světla Kupková )

Lázeňská tepelná terapie

Rašelinový zábal : teplo + rašelina nám pomáhají vyřešit gynekologické, revmatické problémy

Parafínový zábal: teplo + parafín nám prohřeje a uvolní ztuhlé svaly a bolestivá místa

Čokoládový zábal: teplo + čokoláda nám předají blahodárné látky, které způsobují příjemnou euforii a nasadí nám na chvíli růžové brýle. Zpomalí proces                                            předčasného stárnutí – vyživuje, omlazuje, regeneruje a tonizuje pokožku.

Skořicový zábal: teplo + skořice prohřejí a prokrví problémové partie jako je bříško, hýždě, stehna a tím nám pomáhají odstranit celulitidu.

 

Relaxační masáž 

Patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Masér vždy vychází z individuálních problémů a tělesných dispozic konkrétní osoby, kterým přizpůsobí sled a volbu druhu jednotlivých hmatů.

Například jemnější šetrnější hmaty volí zkušený masér u klientů s bolestmi vyvolanými různým onemocněním a naopak tvrdší a razantnější hmaty používá k odstraňování nahromaděných únavových látek (kyselina mléčná), které se ukládají ve svalech při těžké práci, nebo náročnějším sportovním tréninku či výkonu.

Během masáže dochází nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci klienta. Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají zejména šíje a záda

Indikace:

 • bolesti a ztuhlost svalstva při různých nemocech, enormním pracovním nebo sportovním přetížení
 • bolesti hlavy nebo migrény, únava, stres
 • regenerace a relaxace těla
 • zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému
 • posílení imunitního systému

Kontraindikace:

 • těsně po jídle
 • akutní úrazy a záněty
 • horečnatá, krvácivá nebo zánětlivá onemocnění
 • kožní onemocnění, popáleniny
 • zhmožděniny nebo otoky
 • Lokální kontraindikace (např. křečové žíly, endoprotéza, operace srdce, těhotenství,  …)

 

THAJSKÁ OLEJOVÁ MASÁŽ

Thajská olejová masáž kombinuje prvky tradiční thajské masáže s prvky pocházejícími z indické ajurvédy, jednoho z nejstarších léčebných systémů na světě. Pomáhá při bolestech zad, svalstva, problémech s klouby, zlepšuje krevní oběh, rozproudí lymfatický systém, posiluje imunitu. Je výbornou prevencí před nemocemi. Tělo harmonizuje, uzdravuje, posiluje a poskytuje mu dokonalou relaxaci.

Postup pří relaxační olejové masáži

Relaxační olejová masáž se provádí na masážním stole. Při tomto druhu thajské masáže jsou nejprve vaše ruce a nohy, včetně konečků prstů, systematicky promasírovány. Poté se postupuje od temene hlavy, přes šíji, páteř a zádové svaly, které se zcela uvolní. Relaxační olejová masáž se provádí až do celkového uvolnění těla.

 

Rozdíl mezi klasickou a relaxační olejovou masáží

Při relaxační olejové masáži nemáte na sobě žádný oděv, pouze ručník. Rozdíl spočívá i v samotné technice – thajská masáž není prováděná na sucho, jakou je tomu u tradičního postupu, ale používají se speciální oleje. Před samotnou masáží si můžete vybrat z široké nabídky olejů. Používají se speciální aromatické ( např. zelený čaj, jasmín, skořice, ylang ylang, citronová tráva, levandule) nebo panenské oleje ( konopný či kokosový )

 

Účinky relaxační olejové masáže

 • přináší celkovou relaxaci a uvolnění organismu
 • zlepšuje krevní oběh
 • pomáhá při bolesti hlavy
 • thajské masáže uvolňují ztuhlé svaly
 • odstraňuje bolesti zad a šíje
 • zajišťuje dobrou psychickou kondici, odstraňuje stres
 • thajské masáže posilují imunitu
 • zjemňuje pokožku
 • napomáhá regulaci střev
 • thajské masáže redukují otoky

 

Další informace o relaxační olejové masáži

Relaxační olejové masáže trvají většinou 90 či 120 minut, můžete zvolit i kratší dobu, tedy 60 minut. Této thajské masáži by se měly vyhnout těhotné ženy a osoby trpící křečovými žilami. Jiná omezení nejsou, je vhodná pro každého zájemce!

 

Masáž lávovými kameny 

Průběh masáže lávovými kameny

Lávové kameny zahřáté na 50 – 60°C se přikládají na energetická centra těla, která prohřejí, uvolní a rozproudí energii v energetických drahách (meridiánech). Nakumulované teplo, společně s energetickou vibrací lávových kamenů, rozpouští bloky na energetických drahách a dochází k vyrovnání a harmonizaci energie v těle. Následná masáž horkými hladkými lávovými kameny rozproudí krevní oběh a lymfatický systém. Prohřeje a uvolní svaly a zrychlí látkovou výměnu. Poté nastane silná detoxikace organizmu.

Efekt masáže lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je velmi účinná při bolestech (záda, šíje, hlava, klouby, svalstvo) a křečích. Uvolňuje veškeré napětí, fyzické i psychické. Díky prudké detoxikaci má i zeštíhlující efekt a významně snižuje celulitidu. Prohřáté tělo dokonale vstřebá esenciální výživný olej, který působí hloubkově. Pokožka zůstává hydratovaná a jemná.

Masáž lávovými kameny je velice příjemná a relaxační. Kameny jsou sice horké, ale nemusíme se obávat, že by nás popálily. První, kdo je bere do svých citlivých rukou, je masérka. Zpočátku, když je ještě velký teplotní rozdíl mezi chladnou pokožkou a kameny, můžeme mít pocit, že jsou dost horké. Po chvilce se však teplota těla zvýší a masáž je velice příjemná a hřejivá. Komu by se zdála teplota skutečně nepřijatelně vysoká, může říci masérce „pálí“ a ona kameny zchladí.

SPORTOVNÍ MASÁŽE 

Sportovní masáž je složená z uspořádaného souboru vhodných masérských hmatů, které mají připravit sportovce jak z fyzické tak z psychické stránky na podání určitého výkonu, popřípadě mají sportovce zbavit únavy a přispět k jeho zotavení a odplavení kyseliny mléčné.

Sportovní masáže jsou často vyhledávány aktivními i rekreačními sportovci. Pomáhají k revitalizaci svalových skupin nohou, rukou a zad během sezony i po jejím skončení.

Sportovní masáže účinně odplavují kyselinu mléčnou – zbavují bolestí svalů po nedostatečném okysličení při maximální zátěži.

Sportovní masáže dále navrací původní délku zkráceným svalům, pomáhají při bolestech svalových úponů a šlach.

 

Indikace

 • Sportovní masáže jsou vhodné pro aktivní i rekreační sportovce
 • Provádí se při vyčerpávajícím cvičení i jako relaxační doplněk k silovým sportům

 

Kontraindikace

 • Akutní úraz
 • Záněty šlach, nervů a svalů
 • Zhmožděniny a otoky
 •  Těhotenství 

Připravujeme pro Vás rozšířenou nabídku masáží.

 

                      Indická masáž bylinnými sáčky – SARAWANGADHARA

SARAWANGADHARA je indická masáž celého těla, která se provádí za pomocí bylinných sáčků.

Indická masáž bylinnými sáčky – SARAWANGADHARA

Speciální technika masáže, umožňuje proniknout bylinné esenci přes kůži do krevního oběhu.

Posiluje imunitní systém organismu, prohřívá a uvolňuje místní bolestivost.

Sarawangadhara je zdravotní masáž a výuka je zaměřena výhradně na techniku masérských hmatů, které ovlivňují organismus na fyzické úrovni.

 

 

 

 

 

Candella masáž (horkou svíčkou)

Objevte nový, příjemně voňavý svět masáží. Masáž prováděná masážní svíčkou je originální relaxační zážitek, který probudí Vaše smysly a dodá Vám pocit krásně jemné pokožky. Tato masážní svíčka je směs kokosového oleje a bambuckého másla, doplněná o vitamín E. Během masáže se uvolní vonná kompozice, která umocní relaxační účinek. Olej při masáži udržuje příjemnou teplotu.

Kokosový olej – bohatý zdroj esenciálních výživných látek, kokosový olej zabraňuje stárnutí pokožky, má hojivý efekt a je vysoce efektivní při hojení, zmírnění vrásek nebo jizev

Bambucké máslo – regeneruje a hydratuje pokožku, zvyšuje elasticitu pleti a zpomaluje proces stárnutí. Dále má protizánětlivé a hojivé účinky, podporuje její přirozenou obranyschopnost a ochraňuje pokožku před škodlivými vlivy životního prostředí

Vitamín E – je v péči o pleť vysoce účinná látka. Pomáhá bojovat proti předčasnému stárnutí pleti a také chrání a zklidňuje suchou, dehydratovanou pokožku. Obnovuje pružnost kůže a snižuje výskyt kožních vad

                DERMATOLOGICKY TESTOVÁNO A SCHVÁLENO

 

Antimigrénová masáž

Tento typ masáže vychází z tradiční čínské medicíny a využívá akupunkturní body na hlavě i dolních končetinách. Masáž je extrémně účinná při bolestech hlavy. Jako hlavní cíl si klade odstranění stresu a snížení celkového napětí v těle. Odstraňuje psychickou zátěž a navozuje u klienta maximální fyzickou a psychickou relaxaci a uvolnění.

Antimigrénová masáž se skládá z postupných masážních technik aplikovaných na nejčastější místa výskytu napětí - ramena, hlavu, obličej, šíji, dolní končetiny.

 

Jedná se o druh masáže, který přijímají klienti bez větších problémů. Výjimkou jsou akutní bolesti hlavy, tzv. silné migrény, ve kterých se může klient nacházet. Ale i v těchto případech po aplikaci masážních technik příznaky velmi rychle odezní.  

 

ÚČINKY ANTIMIGRÉNOVÉ MASÁŽE

 • pomáhá při bolestech hlavy a migrénách
 • odstraňuje celkovou únavu a stres
 • odbourává nespavost
 • uvolňuje od bolesti uší, hlavy, očí a zubů
 • zmírňuje neurologické potíže
 • přispívá k lepšímu přemýšlení a kvalitnější činnosti mozku
 • napomáhá stavu pokožky hlavy a růstu vlasů (po pravidelnější aplikaci jsou hustější, zdravější a lesklejší)
 • přispívá k celkové regeneraci organismu

 

Fotogalerie

klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek klikni pro velký obrázek
QR Code
Kde nás najdete?
Studio Brilliant
Nádražní 1815/92
702 00 - Ostrava